Mindent a szemnek

Irodalmi est

Ha egy kellemes, tartalmas irodalmi estre vágysz, hívj bennünekt! 

 

Interjú velem a DUNA TÉVÉBEN

Az az óriási megtiszteltetés ért, hogy legújabb könyvem, az Eltörölve kapcsán meghívást kaptam a Duna tévébe.

 

ELTÖRÖLVE

MEGNYERTEM a A Trivium Egyesület Szemináriuma negyedik online regényíró képzését! A kiadó pedig megjelentette az Eltörölve címet viselő munkám - e-könyvként!

A könyv trailere itt látható:

https://www.youtube.com/watch?v=H1n-XClwHR4

A könyv megvásárolható:

https://www.ekonyv.hu/eltorolve-1

 
 
 

Frenetikus érzés! Köszönet a Trivium Egyesületnek és a mentoromnak Czinkos Évának!

 

Kisvárosi anziksz

Rendelhető E-book formátumban

ebookhazkiado@gmail.com

erika@alkotonok.hu

 

Színdarabok

Az alábbi linket megtalálhatók színdarabjaink! Válogasson mindenki kedvére és hívjon bennünket. Örömmel látogatunk el a legkisebb faluba is, hogy nevetést, szórakozást, jó kedvet vigyünk az embereknek!

 

Orbán Erika

erika@alkotonok.hu

Tel: 06 20 255 4966

Nevetés, szórakozás, kikapcsolódás, gondolkodás, érzelem és értelem. Ez mind együtt, összegyúrva egy remek estében, melyre mindenkit szeretettel várunk.

 

szindarabok/

 

BALATONI NYÁR

Készült velem, rólam és az általam létrehozott, megalapított SK:Színkörről egy interjú a Balatoni Nyár című tévé műsorban. 

Megosztom most ezt veletek. 

Kattints a képre! :-) 

 

Köszöntelek az oldalon! Örülök, hogy itt vagy!

 

Így garantáltan eljutnak hozzád a friss könyvismertetők, játékok, megjelenések, beleolvasók, akciók és tartalmak. Szeretnél még többet megtudni a regényeimről? Akkor csatlakozz az Erikakönyvek oldalhoz:  https://www.facebook.com/Erikakonyvek/

 

Miért az írás?

 

Sokszor és sokan feltették már nekem ezt a kérdést. Megfogalmazni a választ nem könnyű feladat. Az írás kicsi korom óta része az életemnek. Minden bánatom, örömöm belerejtettem azokba a művekbe, amelyek kikerültek, kikerülnek a kezem alól. 

Számomra az írás jelenti a világot. Azt a világot, ahol bármi megtörténhet, ahol elengedhetem a fantáziám. Azt a helyet, jelenti nekem, ami teret ad a bennem feszülő gondolatoknak. A könyv, az olvasás mindig is része volt az életemnek, ha csöppnyi szabad időm akadt, már könyv volt a kezemben.  A mesék, a jó és a rossz győzelme, a legkisebb királyfi, a gyönyörű királylányok, a szegény ember összes fiával, a sárkány… mind-mind ott voltak velem egész gyermekkoromban. Később az ifjúsági regények szerelemmel, kalandokkal, fájdalmakkal átszőtt történetei, felnőttként pedig az emberi sorsok tartottak, tartanak fogva. Meg szeretném mutatni, hogy bizonyos életek miért alakulnak úgy, ahogy, kik, miért, hogyan hatottak rá, s ezek a hatások hogyan formálták át magát az embert.  

Hát… talán ezért írok.

 

 

Az új könyv

 

Ismét fogva tart egy téma. Mégpedig az, hogy három különböző nő barátsága - akik felnőttként lettek barátom -, mennyit ér? Mit bír ki? Vajon igaz barátság az ővék? Egyáltalán létezik igaz, őszinte barátság?

Nos ezek a kérdéseket boncolgatja a Hármas fogat című történet. Még nagyon az elején járok, még minden világos és tiszta, még osztatlan a bartáság, még számíthatnak egymásra... de meddig?

 

 

 

INTERJÚ!

 

Interjú velem a Kossuth Rádióban! Itt meghallgathatod:

 

https://www.mediaklikk.hu/2017/06/07/arcvonasok-119/

 

ÍRÓDEÁK

2016.01.02 00:00

ÍRJUK MEG EGYÜTT

ÉLETED NAGY SZTORIJÁT! Történeteiden keresztül az olvasó bepillanthat eddig eltitkolt életedbe!  Írni, mesélni, a fantáziánkat szabadjára engedni élvezetes dolog, és ennél már csak az élvezetesebb, ha azt látjuk, hogy mások örömmel olvassák azt, amit mi örömmel írtunk. Ehhez nyújt most...

Íródeák - vélemények

2016.07.19 09:37

Edittől

Én eddig rovarokról, bogarakról, madarakról, erdőről, mezőről írtam leginkább, anyagokat is ehhez gyűjtöttem. Emberi kapcsolatokról nemigen írtam, legfeljebb gyermekekkel kapcsolatban, vagy családról.  Felnőtt témákkal egyáltalán nem foglalkoztam, ill. a karácsonyi történet volt egy...
2016.07.19 09:27

Szildától

"Élvezem, mert írásban tart. A közösség, mások jelenlétének a hiánya sokszor  furcsa, de azt is gondolom,  hogy most kellett egy olyan helyzet, ahol nem  tudom magam a többiekhez hasonlítani, és el kell hinnem, hogy ha Te mondod  tényleg jó. A valódi elismerés élményeket nekem a...

Kicsike írások

2017.03.28 09:17

Mámor

Szakadt, nem egészen tiszta ruhájában úgy vonul az utcán, mintha az, a legdrágább kosztüm lenne. Ormótlan bakancsában úgy lépeget, mintha az egy magas sarkú, elegáns cipő lenne. A fejét magasan fenntartja, szőke, göndörhaja kuszált, sminkje elnagyolt. A rúzsa nem csak a száját fedi, a szemhéj púder...
2016.10.22 13:55

Utazás

Óvatosan körülnézett. Egy levél billent a fejére, ettől kicsit megijedt, de nem adta fel, folytatta az útját. A barna út meredeken ment lefelé, nem is látta a végét. Sok idő telt el, mire elfogyott alóla az út, és végre leért valahova. A felszín, kicsit érdes volt, egyáltalán nem hasonlított a...
2016.06.26 11:52

Nevelhetjük-e a más gyerekét?

A kertemben élő feketerigók ébresztenek, még nincs öt óra. Hajnal van ismét, kel a nap vérvörös fénye elterül az ég alján. Magamra kapom a köntöst, kezembe a bögre kávé s megyek ki a kertbe. Imádom a hajnalt, különös - szeretném hinni, hogy okos -, gondolatok zállnak meg ilyenkor reggel.Ma például,...
2016.02.10 20:35

Ígéret

Nem akart. Nagyon nem akart. De a lelkiismerete nem hagyta, végül fogta a doboz csokit, az üveg bort és ment. Menet közben visszagondolt arra, amikor ide költöztek, ebbe a városba, akkor még az utcában mindösszesen három ház állt az övékével együtt. Földút futott a házak előtt, ki az utca...
2016.02.04 13:04

A szél

Járom a földeket, a különböző városokat, falvakat, elfújom a gondokat, a bajt, friss erőt, örömöt hozok azoknak, akik felém fordítják arcukat. A kislány, mosolyogva fordult felém, kezében nyíló pitypangot tartott, kacagva tartotta fel, s én játékosan kerülgettem, le-letéptem egy kis magot, melyek...
2015.12.16 11:23

CSEVEJ

Kedvenc kávéházamban csend van és meleg, lassan összejönnek azok az emberek, akik be- bejárogatnak ilyenkor délután. Megkapom a kávém – sok tejjel, s éppen elmerülnék a napi sajtó szövevényében, amikor két középkorú hölgy libben be, s a mellettem lévő sarokban álló kanapéra telepszenek. Barátnők....

Újdonságok

2023.08.18 15:51

Irodalmi díj - Ars Creativa

A Berkenye Zamárdi Alkotó Kör Egyesület megtisztelt az "ARS CREATIVA" díjjal.  
2023.06.21 08:38

Pályázatok

Képzeljétek, kettő pályázat nyertese is lettem! Az egyik az Az Élő Irodalom – Élő Könyv Műhely...
2023.01.08 06:26

"Orbán Erika könyvei az élet nagy kérdéseire keresik a választ"

Az alábbi írás rólam a tollal.hu webmagazin oldalán jelent meg. Orbán Erikának az írás kicsi kora...
2022.10.18 14:35

Interjú velem a SONLINE oldalán

Egy remek interjút készített velem Turbéki Bernadett a Somogyi Hírlap újságírója. Itt...
2022.09.21 15:14

Eltörölve - a könyv egy hatvanéves nő vívódásait mutatja be

 „Bennem voltak ezek a történetek…” Orbán Erika neve sokaknak csenghet ismerősen, hiszen...
2022.08.17 14:12

Eltörölve - interjú a szerővel

A Trivium Egyesület Szemináriuma negyedik online regényíró képzésén Orbán Erika „Eltörölve” című...
2021.02.14 13:44

SZÍNHÁZ AZ EGÉSZ VILÁG

Tudjuk, pocsék év volt a tavalyi. Reméljük 2021 vidámabb lesz és főleg egészségesebb. Az SK....
2020.06.15 16:55

MEGVÁSÁROLHATOD A KÖNYVEIM

Mostantól a könyveim az alábbi helyen megvásárolhatóak: Nálam –...
2020.06.15 16:53

Új borító a Carpe Diemnek

Carpe diem   Végre elkészült au új borító.  A könyv...
2020.06.15 16:18

Kisvárosi anziksz

Egy kisváros élete napjainkban. Egy kisvárosé, ahol szerelem, árulás, megcsalás, pletyka magát az...

Karakterek

2022.09.21 15:25

Eltörölve

Egy francia család: Julien és a volt felesége Chloé, valamint Julien húga Camille.   JulienTorma könyvszerkesztő, az egyik legnagyobb párizsi kiadónál. Negyvenes, szikár, magas, feketehajú és szemű férfi. Első ránézésre sótlan férfi benyomását kelti, de később kiderül, hogy kedves és...
2020.06.10 10:54

Kisvárosi Anziksz

A kisvárosban Tollnokon, ami Vasvár és az Osztrák határ között fekszik kb. hatvanezer ember él. A Fő tér egy nagy ovális alakú tér, közepén egy szoborkompozíció, ami ki tudja mit ábrázol, mert a ma oly közkedvelt absztrak formáció és egy innen elszármazott, fiatal szobrász készítette. A szobor...
2019.02.04 17:15

A hármas fogat

Olaszi Judit lánynevén Horváth, de felvette a férje nevét, ami akkor nem volt könnyű, de Judit nem engedett. Ma negyvenöt éves, az önkormányzatnál, a polgármester titkárnője, szőke hajú, zöld szemű, közép termetű teltkarcsú asszony. Világéletében jókedélyű, sokat nevető, ugyanakkor rendkívül...
2017.06.28 07:37

A kép

Boros Teodóra, 2012-ben, amikor a történet kezdődik 23 éves vagyis 1989-ben született. Mindenki Teonak hívja, foglalkozását tekintve grafikus, nem is akármilyen. Magas, vékony, rövid, fekete, már - már tüsire nyírt hajat visel. Kedves, de nem hagy beleszólást az életébe, maga intézi a dolgait....
2016.07.17 07:39

BONYODALMAK

Szalay Gizella  a történet kezdetekor, negyvenkét éves, nagyon szép arcú, világító zöld szemű, magas, hosszúlábú, nő. Formás, nőies idomokkal, mindenki által irigyelt, derékig érő, hullámos fekete hajjal.  Kemény asszony, bár még mindig szingli, de minden probléma az ő vállát nyomja, amit...
2016.01.25 21:57

FALUNAP - avagy szex és vidék -

Történetünk kezdetén Vilmos már majdnem hatvan éves. Magas, vörös hajú, vörös arcú, szeplős férfitkifejezetten csúnya ábrázattal verte meg a sors. Ráadásul arrogáns, beképzelt és öntelt ember. Úgy hiszi mindent megkapaht,a mit csak akar.Csizmadia Jenő a falu polgármestere, már elmúlt hatvan....
2015.12.26 20:04

HANNA

Eszter a történet kezdetén 22 éves, karcsú, középmagas lángvörös derékig érő haj ovális arcában zöld macskaszemek villognak. Karcsú dereka, és szilikon melle van. Sokat gyötrődik, hogy megtegye-e azt, amit a szíve diktál. De nincs választása, sorsát nem kerülheti el.Hanna, a történet kezdetén...
2015.12.26 09:08

CARPE DIEM

Laura a főszereplő, húszas éveiben járó nő, aki küzd saját múltjával. Képtelen elszakadni tőle addig, míg értelmet nem nyernek álmai. Önmaga számára is meglepő történet bontakozik ki a szeme előtt. Ám ez a történet meghozza számára a várt megnyugvást, s a bizonyosságot, hogy meg merje hozni azt a...
2015.12.26 07:21

Szereplők

Érdekességek kerülnek ide a könyveimben szereplő karakterekről.

Szavazás

Tetszik az oldal?

Elérhetőség

Betűvetéseim

erika@alkotonok.hu

Keresés

RÉSZLETEK

2022.09.21 15:23

Eltörölve

2015. Debrecen   Egy hét telt el a szülei házassági évfordulója óta, amikor Sárát felhívta az apja. – Tudsz valamit anyádról? Nálatok van? A gyógyszertár hatkor zár, mindjárt hét és anyád nincs sehol! Pedig mindig időben hazaér, maximum egy-két percet szokott késni, mert soha nem lehetett...
2019.02.04 17:12

A hármas fogat

–  Csajok! Láttátok az állatorvost? – kérdezte Judit a bartánőit. A három nő a Fő téren lévő Csacska Kata nevű teázóban ült vasárnap délután. Imádták a teázót, mert itt semmi sem volt szabályos! Minden dőlt valamerre, nem volt egy egyenes oldala, egy kilencven fokos sarka. A padló lejtmenetben...
2018.04.15 18:20

A kép

Teo beviharzott a lakásba. A lábával rúgta vissza az ajtót, ami nagy csattanással zárult be mögötte. A kulcscsomó, amit kívülről benne felejtett, hangos zörgéssel esett le. A lépcsőházban sokáig visszhangzott a zörej. A lány, azaz Boros Teodóra - vagy, ahogy mindenki hívta, Teo - alig múlt...
2016.07.19 08:54

BONYODALMAK

A Váci utcai kávéházban, halk zene szólt, idős úr zongorázott. Szinte minden délután ott volt. Úgy egy éve jött először és felajánlotta a tulajnak, hogy egy kis ennivalóért zenélget. Feca a tulaj, jó harmincas, nagydarab, kigyúrt, golyófejű pasi először nem akart kötélnek állni, de az öregember...
2016.04.08 12:45

MORZSÁK

Az idő Robogó folyóként kanyarog az élet, melyet sok kis érként mi, emberek alkotunk. A folyót az idő szorítja két partja közé, s mi hiába próbálunk szabadulni. Űzzük, hajszoljuk létünk, mert úgy látjuk, amott szélesebb a meder, tágabbak a partok, szabadabban szárnyalhat a gondolat.   De nem....
2016.01.25 21:41

Falunap - avagy szex és vidék -

A faluban reggel óta nagy volt a nyüzsgés, mindenki az esti szüreti bálra készülődött. Lesz felvonulás is. Imi lesz a kisbíró, Karola a kisbíróné. Hat hintó és egy lovas kocsi alkotja majd a menetet, utóbbin lesz a zenekar. A fiatalok, akik hetek óta próbáltak, gyakorolták a nekik jutott szerepet,...
2015.12.26 18:32

Carpe Diem

Ádám: A  ködös  hideg  szélben  nyikorognak  az ablaktáblák,  nem  érzem  a  hideget,  nem  érzem,  hogy ujjaim  szinte  ráfagytak  a  pohárra.  Ülök  a  behavazott teraszon,  abban  a ...
2015.12.16 11:18

Hanna (Részlet)

Eszter esküvőszervező volt. Szépségének, vele született természetes bájának és kedvességének köszönhetően nem volt olyan pár, aki bármelyik vad ötletére nemet mondott volna. A városban állandó beszédtéma volt az éppen aktuális esküvő, amit Eszter szervezett. A legnagyobb durranás az volt, amikor a...
2015.09.10 11:33

Könyvek könyvek

Itt olvashatsz majd részleteket írásaimból...

KRITIKÁK

2017.04.03 12:18

Kincsem!

Csak ültem és néztem. Olyan film pergett a szemem előtt, amire mindig is vágytam. Egy olyan MAGYAR mozifilm, ami igazi szuperprodukció, és ami nem volt már talán az Egy Magyar Nábob óta. A történet, az 1874-ben született Kincsem nevű lóval, az 1848-49-es szabadságharcban részt vett, majd faágra...
2017.03.19 09:46

Szerelemben, háborúban

Nem ez az eredeti címe a könyvnek, amit olvastam, de annyira jellemző erre a történetre is, hogy kézenfekvőnek látszott ezt a címet adni ennek a kis írásnak. Sri Lankán élő ismerősöm, Chandi ajánlotta nekem azt a könyvet, melyről most beszámolok. de mielőtt belefognék, lássuk az országot, ahol a...
2015.12.24 07:49

Mr. és Mrs. Bridge

A filmet véletlenül láttam, és már az első kockái lehengerlő hatással voltak rám. Úgy tudta érzékeltetni az amerikai középosztály kisszerűségét, hogy szinte a bőrömön éreztem az érzéketlen férj nyomasztó jelenlétét.A történet egy végtelenül egyszerű, szürke, hétköznapi, néha tragikus elemekkel...
2015.09.10 11:47

Szenvedélyek viharában

Olyan rég nem láttam valamirevaló filmet egyik tévé csatornán sem, hogy amikor felbukkant a reklámja egy filmnek majdnem keresztül is néztem rajta. Hogy mégis maradtam az egy villanásnyi kép volt egyik imádott színészemről, Anthony Hopkins-ról, majd egy másik villanás a másik imádottról, Brad...
2015.09.10 11:46

Tetszik? Nem tetszik? Filmekről, könyvekről, színházról

Mindenről, amit láttam, olvastam, tapasztaltam.

Betűvetéseid

Dátum 2016.06.26
Feladó Bazsa
Tárgy Gratula

Jókat lehet itt olvasni!

Köszi!

Dátum 2016.04.19
Feladó Póth Edit
Tárgy Érdeklődés

Erika!
Az írástanfolyamról szeretnék részleteket megtudni.

Üdvözlettel: EDIT

Dátum 2016.05.10
Feladó Orbán Erika
Tárgy Re:Érdeklődés

Kedves Edit,

milyen részletekre gondol? A tanfolyam 7+3 azaz tíz leckéből áll. Hetente kap egy leckét az, aki feliratkozik. Természetesen házi feladat is van hozzá! :-) A leckék általában Hétfőn érkeznek az írópalánta email fiókjába, Csütörtökre várom vissza a házit, és hétfőn kapja az új anyaggal az előző értékelését.

Grátiszként, itt ezen az oldalon publikálási lehetőséget is kapnak a azok, akik szeretnék, vagy olyan írásaik vannak, amik kitehetők. Illetve a legjobban írásai felkerülnek az ALKOTÓNŐK oldalaira is.

Bármi kérdése van, az erika@alkotonok.hu emailen nyugodtan keressen.

Üdvözlettel,

Erika

Dátum 2015.12.17
Feladó Janó
Tárgy Tanulok

Jelentkeztem az írástanfolymara. Itt bemutathatom, majd amit írtam?

Janó

Dátum 2015.12.17
Feladó Erika
Tárgy Re:Tanulok

Szia Janó!

Megjött a jeletkezésed. És igen, szívesen bemutatok egy-két írást ezen az oldalon.

Üdv.

Erika

Dátum 2015.09.12
Feladó Kata
Tárgy Szuper

Szuper az oldal. Köszi!

 

© 2015 Minden jog fenntartva.

Készíts ingyenes honlapotWebnode